OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

B1 lõputest

KUULAMINE

www.enagueesti.ee audiofail 65
Kuulake 2 korda teksti Evest ja tema õest Mariast. Otsustage, kas väide on õige või vale ja tehke vastavasse lahtrisse (õige, vale) hiireklõps..

KIRJUTAMINE

Teade.

LUGEMINE

Esimene ülesanne. Küsimused 1–10.

Lugege teksti. Valige teksti alt lünka (1–10) sobiv sõna. Märkige hiireklõpsuga õige variant. Näidis on tähistatud 0-ga.

Puhkus Rakveres. Eestis on palju huvitavaid kohti, kus saab aktiivselt vaba aega veeta. Eriti tore, kui seda saab teha koos oma A (0)...... . Selleks ei pea sõitma välismaale. Tallinna lähedal (1)...... väike linn Rakvere. Linnas on uskumatult palju põnevat, mida avastada. Muidugi kõigepealt Rakvere linnaväljak ja huvitav ajalooline vanalinn. Kas teadsite, et (2)...... kirjutati Läti Henriku kroonikas juba 13. sajandil? Rakvere vanalinnas saab (3)...... võtta ekskursioonidest, käia muuseumis ja pärast seda kohvikus kõhu täis süüa. Väike linn pakub meeldivaid elamusi nii kohalikele elanikele (4)...... ka külalistele. Kui tulla Rakverre koos perega, siis (5)...... kindlasti minema Eesti Politseimuuseumisse. Seal saab igaüks olla ise politseinik: võtta sõrmejälgi ja lahendada kriminaalseid mõistatusi. Rakvere südalinnas tõmbab tähelepanu suur veekeskus. Veekeskus on populaarne ja seal on alati palju rahvast. Nii suvel kui ka talvel on (6)...... välibassein, suviti saavad veekeskuse külastajad seal ka päevitada. Rakvere on kultuurilinn. Siin on suur teater. Teater asub Rakvere kõige (7)...... pargis. Igal aastal peetakse seal ka teatripidu. Üritus kannab nime Baltoscandal. Sel ajal on kogu linn teatrit täis. Erinevad etendused toimuvad teatris sees ja linna (8)...... . Rakvere on tuntud veel tänu sellele, et siin toimus (9)...... meeste tantsupidu. Nagu nimi ütleb, tantsivad sellel peol ainult mehed. Rakvere on ilus ja puhas linn. Kuigi mõnikord on värskelt istutatud lilled ära murtud ja pargipink pole oma koha (10)...... , vaid hoopis tiigis. Aga seda juhtub harva, suurem osa Rakvere elanikest armastab ja hoiab oma linna.

Allikas: Puhka Eestis

Teine ülesanne. Küsimused 1-5.

Lugege teksti ja küsimusi. Valige õige vastus ( A , B või C). Igale küsimusele on ainult üks õige vastus. Näidis on tähistatud 0-ga.

Puhka Eestis. Õige pea algab kampaania „Puhka Eestis”. Kampaania sõnum on väga lihtne: oleks tore, kui eestlased puhkaksid Eestis. Viimastel aastatel eelistavadki paljud eestimaalased suvel Eestis puhata. Kaugemale sõita ei ole mõtet, sest Eesti suved on soojad. Ka sügisel on veel ilusad ilmad ja siis nauditakse siinset loodust. Soojale maale sõidetakse talvise puhkuse ajal. Puhkus võib olla lihtsalt üks tore nädalalõpp, näiteks võib kaunis looduses puhata kaks-kolm päeva. Eestlased on harjunud, et puhkus peab olema pikk, puhatakse enamasti terve kuu või koguni terve suve. „Puhka Eestis” kampaania sõnum ongi, et puhkus ei pea olema tingimata paar nädalat pikk. Puhata saab ka lühema ajaga. Soovitatav on reisi plaanimisel kasutada reisibüroo töötaja abi, kes hotelliga ise ühendust võtab. Majutushindade võrdlemine võtab palju aega. Selle töö teeb teie eest ära reisibüroo töötaja. Ja mis kõige olulisem – reisibüroo kaudu saab toa hotellis soodushinnaga! Reisiplaani büroo koostada ei aita. Muuseumide nimekirja peate ise koostama. Te peate ise leidma ka sobiva transpordivahendi ja otsustama, millega te reisida tahaksite, kas autoga, bussiga või laevaga. Reisibüroo oskab soovitada alati parimaid kohti. Näiteks Roosta puhkekülas Läänemaal saab aktiivselt puhata ja sportida. Liivarand ja matkarajad pakuvad tegevust lastele ja nende vanematele. Enamik seal puhkajatest ongi noored pered. See koht ei sobi aga noorpaaridele ja pensionäridele, kes tahavad omaette olla ning rahu ja vaikust nautida. Muidugi pole vaikne maaelu ainus puhkamise võimalus. Puhkuse võib veeta ka linnas. Eestis on väga ilusaid linnu. Nagu selgus ühest uuringust, eelistavad kohalikud elanikud puhata mereäärstes linnades, enamasti Pärnus või Haapsalus. Turistide jaoks, kes tulevad väljastpoolt Eestit, on lemmikkohaks saanud hoopiski Kuressaare. Vähe on neid, kes soovivad terve puhkuse Tallinnas veeta. Kampaania „Puhka Eestis” kohta leiab infot kodulehelt visitestonia.com. Alguses oli kodulehe info ainult eesti ja vene keeles, kuid nüüd on valmis ka soomekeelne variant. Kuna Eestisse oodatakse turiste kaugematestki riikidest, siis tulevikus on kodulehel info ka saksa ja inglise keeles.

Allikas: internet

RÄÄKIMINE