OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi Lootus 3. õppekäik 21.11.2020

Klubi Lootus 3. õppekäik 21.11.2020

Kolmas õppekäik viis klubirahva Jõhvi kinosse “Amadeus”, kus vaadati Taska Filmi ja Jaan Tootseni 2020. aastal toodetud filmi “Fred Jüssi. Olemise ilu”. Selle filmi “peakangelane” on Eesti loodus. Filmi ainuke osatäitja on Fred Jüssi. Film pälvis Eestis väga positiivse tunnustuse ja tõusis teisel linastusnädalal tolle hetke vaadatumaiks filmiks kinodes.

Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes seistes looduse ja kultuuri ristteel on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused. Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv. Nagu mõtiskleb loodusfilosoof Fred Jüssi: vahel peab olema laisk ja patune, olles iseendaga.

Kuna see blogisissekanne on koostatud peale seda, kui toimus järgminne klubikohtumine, siis peab mainima, et filmielamus tõi esile aktiivse arutelu. Selles arutelus oli selgelt näha,kes klubi liikmetest on oma olemuselt linnainimene ja kes on kasvanud maal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.