OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Nurruklubi 22. kohtumine

Nurruklubi 22. kohtumine

Nurruklubi 22. kohtumine toimus seekord pühapäeval, 30 mail ja teemaks olid Eesti ning Virumaaga seotud kuulsad inimesed.

Klubiliikmed olid ette valmistanud terve rea põhjalikke ettekandeid ning nii saime me heita sügava pilgu Eesti balleti-, filmi-, muusika- ja kunstimaailma. Kaie Kõrbi lavateekonnast alustades jõudsime edasi tema õpetaja Tiiu Randviiruni, kelle isa, maletaja Aleksander Randviir on samuti Ida-Viru juurtega, pärit Vaivara lähedalt Sõtkest. Kõne alla tulid veel Viesturs Jansons ja Tiit Härm ning muidugi eesti balleti unikaalsed saadikud Londonis- Age Oks ja Toomas Edur. Maletajatest rääkides ei saa aga kuidagi mööda meie oma Narva poisist Paul Keresest.

Muusika valdkonnas jääb ületamatuks Arvo Pärt, kelle nimega seonduvalt teavad paljud mõistet “tintinnabuli”, aga hoopis vähem on teada, et Pärt on ka terve rea imekaunite lastelaulude autor. Muidugi on meie muusikakuulsuste esireas ka terve rida lauljaid- Georg Ots, Jaak Joala, Anne Veski- kui nimetada vaid esimesi meelde tulevaid nimesid.

Kunstivaldkonnas oli lähemalt kõne all nii rahvusvahelise haardega skulptor Amandus Adamson, kelle loodud teosed kaunistavad nii Eesti kui Venemaa prominentseid paiku- alates Piritast ning lõpetades Peterburi Nevski prospekti või Sevastoopoliga. Aga meie jaoks ei ole vähem tähtis, et just siinsamas Kohtla-Järvel elab ning töötab autorinukkude valmistaja Svetlana Vetrova, kelle töid siin Ida-Virumaal igaüks teab ning armastab.

Kõnelesime ka näitlejatest ning Ida-Viru juurtega seltskond on siingi lai. Näitena võtsime luubi alla Üllar Saaremäe, keda võime praegu vist juba Kohtla-Nõmme juurtega näitlejate dünastia loojaks nimetada. Aga kõne alla tulid veel Jõhvi päritoluga Guido Kangur, Liis Haab, Tõnu Raadik… Ei pääsenud mööda poliitikastki. Edukalt ministriametit pidanud Jõhvi poiss Arvo Aller on kunagi oma haridusteed alustanud kasvataja Liivi rühmas, siinkandis kasvas üles tulevane välisminister Kristiina Ojuland ja eks ole Üllar Saaremäegi tänaseks poliitikasse maandunud.

Lõpetasime aga lühikese ülevaatega kunstnik Ilon Wiklandi loomingust ning pidime kõik tunnistama, et looming on vahel tuntum kui looja. Eks tunne Karlssonit pildi järgi ära kaugelt rohkem inimesi kui selle pildi loojat Ilon Wiklandi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.