OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “Tuljak” 19. kohtumine

Klubi “Tuljak” 19. kohtumine

Klubi “Tuljak” 19. kohtumine toimus zoomi keskkonnas esmaspäeval, 17. mail ning kohtumise teemaks oli kuu ajakirjandus.

Et olime just eelmisel õhtul oma keele- ja kultuurihuviliste seltskonnaga üle pika aja taas kohtunud Sakal Posti talu suvelaval toimunud kontserdil, algas vestlus siiski kontserdimuljetega. Tõeline rõõm oli kuulda, et kõik osalised olid kontserti nautinud ning kontserdiplatsil keerutanud külm tuul ei olnud kellelegi liiga teinud. Mitu klubiliiget oli ka koju minnes netiavarustest Bonzo muusika salvestised üles otsinud ning kontserti nende abiga kodus tublisti pikendanud. Koos otsisime ka üles kontserdikorraldaja kodulehe, kust saabuvate ürituste kohta infot hankida.

Uudised, mida klubiliikmed ajakirjandusest otsinud olid ning klubikaaslastele tutvustasid, olid seekord peamiselt populaarteadusliku kallakuga. Uurisime, miks on Aidu karjääri fjordide vees keskmisest suurem niklisisaldus ning muidki looduse ja keskkonnaga seotud teemasid, näiteks lõpmatu ületootmise mõjust meie planeedile. Kõik kohaolijad nõustusid mõttega, et pikas plaanis tuleb majanduses leida lahendus, kuidas ületootmine lõpetada ning toodi ka näiteid Eestiski edukalt toimivast taaskasutuskeskuste süsteemist.

Pikemalt pakkus kõneainet aga kirjandus. Nädala uudis sellest valdkonnast oli kahjuks traagiline. Ülekohtuselt vara tuli hüvasti jätta kirjanik Vahur Afanasjeviga, kes oli just viimastel aastatel tõusnud eesti kirjanduselu tippude hulka oma romaanidega “Serafima ja Bogdan” ning “Õitsengu äärel”. Edasi kõnelesid aga klubiliikmed raamatutest, mis neil hetkel pooleli või mis viimati häid lugemiselamusi olid tekitanud. Väga populaarseks osutus Fredrik Backman oma vanaema ja Britt-Marie lugudega, aga ka vennad Durrellid ning nende Korfu-saaga.

Lõpetuseks meenutasime ka iga- aastast maikuu meediasündmust-Eurovisiooni laualuvõistlust ning kuulasime läbi Eesti 20 aasta taguse võiduloo. Kas sellelgi aastal Eesti esindajat Uku Suvistet edu saadab, ei sõltu paraku meist. Küll aga võime ise enda muusikavaliku üle otsustada ning kuulata just seda, mis meie jaoks meeldiv. Miks mitte vihmase päeva puhul hoopis mõned vihmalaulud? Las kallab!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.