OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “MISKUSMILLAL” 21. kohtumine 01.06.2021

Klubi “MISKUSMILLAL” 21. kohtumine 01.06.2021

Klubi algas jällegi reaalse kohtumisega ruumis ja ehk viimast korda ka maske kandes, sest juba sai lugeda uudistest, et homsest pole maskid enam kohustuslikud.

Alguseks jagasime uudiseid ja need olid seekord seotud reisimiste ja matkamisega. Kevadilmad on inimesed viinud loodusesse ja osalejad jagasid imelisi muljeid viimasest nädalavahetusest. Rääkisime ka klubi õppekäigust Iisakusse ja tagasiside oli väga positiivne.

Seejärel vestlesime tuntud inimestest. Klubi peateemaks (vaba teema) oli seekord: kuulsad eestlased. Rääkisime kuulsuste mõistest ja kaasaegsetest kuulsatest inimestest ning sellest, et väikerahvusena ühel eestlasel ongi keeruline olla kuulus maailmamastaabis. Vaatasime TOP10 kuulsat eestlast (TOP10 maailmakuulsat eestlast (puhkaeestis.ee)): helilooja Arvo Pärt, freestyle suusataja Kelly Sildaru, köieakrobaatika tippmeister Jaan Roose, tänavakunstnik Edward von Lõngus, laulja Kerli Kõiv, raamatute illustraator Ilon Wikland, kunstnik ja helilooja Kalev Mark Kostabi, moelooja Roberta Einer, TransferWise asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärman, Skype asutajad Jaan Tallinn, Ahti Heinla, Priit Kasesalu. 

Seejärel pakkusid kõik tuntud kohalikke inimesi: Guido Kangur, Liis Haab, Üllar Saaremäe, Helend Peep, Elmo Nüganen, Paul Keres jne.

Aga kuulsad võivad olla ka asjad. Omniva kodulehel oli hääletusvõimalus margi valimisest. Valikus olid: suitsusaun, rukkileib, külakiik, rehetalu, kama, ükssarvik, pankrannik jne. Võitjaks aga on osutunud külakiik.

Vaatasime ka koos uut filmisoovitust/treilerit “Eesti matus”, mida lubati vaatama minna. Rääkisime ka sisust ja filmi saatvast irooniast ning osalevatest näitlejatest.

Klubi lõpetasime kuulsate inimeste lauluvalikuga: Georg Ots ja Anne Veski.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.