OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “Vektor” 4. kohtumine

Klubi “Vektor” 4. kohtumine

Klubi “Vektor” neljas kohtumine toimus laupäeval, 11. septembril ning oli pühendatud eesti muusikale. Päeva avateemaks kujunes loomulikult Uno Loop. Laulja ning kitarriõpetaja, kes meie seast sel nädalal 91 aasta vanusena lahkus ning kes oli tänaste pensionieelikute silmis justkui igavesti olemas olnud- nii kaugele kui mälu vähegi ulatub, laulis raadiost ikka Uno Loop. “Mis värvi on armastus”, “Lõke preerias”, “Sinilind”… Selle viimase õppisime klubirahvaga ühiselt ka selgeks. Loodan, et leiate selle netist üles ning laulate kaasa- jälgides kindlasti vanameistri suurepärast diktsiooni!

Järgmisena võtsime kõne alla selle, mida teame Georg Otsast. Igaüks oli kuulnud ja näinud Georg Otsa vähemalt Mister X-i rollis, kuid oli neidki, kes tundsid tema repertuaari üsna põhjalikult ning mitu inimest oli vaadanud ka Otsa eluloofilmi, mis kõneles küll pigem tema keerulistest abielusuhetest, aga mõnevõrra ka lauljateest. Kuulasime unustamatut “Saaremaa valssi” ning vaatasime videolt vanameistri viimast esinemist koduteatri Estonia lavalt.

Kohtumise teise poole peakangelaseks oli Raimond Valgre- helilooja, kelle loomingu hulka kuuluvad paljude teiste armastatud laulude hulgas ka “Sinilind” ning “Saaremaa valss”. Vaatasime ühiselt filmilõiku Raimond Valgre heliloojatee algusest, läbi põimituna stseenidega tema surmapäevast. Paraku oli ajavektor nende kahe sündmuse vahel edasi liikunud vaid napi kümmekond aastat. Mis juhtus ja miks just nii läks? Seda saime arutada nii ühises vestlusringis kui ka rühmaintervjuude ajal, mida me filmitegelasteks kehastunud grupikaaslastega päeva lõpetuseks tegime.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.