OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “Unistus” 17. kohtumine 07.12.2021

Klubi “Unistus” 17. kohtumine 07.12.2021

Klubi algas traditsioonilise uudisteringiga. Möödunud nädal oli tavapäraselt kiire, toimekas ja möödus külmade ilmadega. Rääkisime koolitustest, SPA puhkusest, uutest filmidest, teatrietendustest ja karantiiriperioodist ja haigustest. Tutvusime uue klubijuhendajaga, kelleks on Kai Kiiver. Samuelile soovime aga kiiret paranemist!

Seekordseks klubiteemaks oli loodus. Esmalt rääkisime 2021. aasta linnust, seenest, orhideest, samblast, liblikast, loomast ja aasta mullast. 2021. aasta tegijad looduses | Loodus (ohtuleht.ee)

Seejärel mängisime läbi mängu “Millist looma ma endale meenutan”, see polnud lihtne, aga kõik leidsid, et on siiski mõne loomaga sarnased.

Enne kohvipausi tutvusime veel rändlindudega ja paigalindudega, rääkisime linnuloendustest ja vaatasime/kuulasime koos saadet, kuidas lindude sulestiku värv muudab nende elu ja kaitseb neid. Hele sulestik kaitseb rändlinde palavuse eest | Loodus | ERR Vanakreeka müüdi järgi sai Ikaros hukka just põhjusel, et päike sulatas ära ta tiivavaha. Värske teadusuudise põhjal aga teame nüüd paremini, kuidas suudavad kõrgel lendavad rändlinnud oma pikal teekonnal päikesekuumuse käes vastu pidada. Alles hiljuti uurisid teadlased suures andmebaasis hoitavaid lindude pilte ja määrasid paljude liikide jaoks sulestiku üleüldise heledusastme nullist sajani. Siis vaatasid nad järele, kas neil õnnestub leida seos linnuliigi suleheleduse ja rändepraktika vahel. Seos ilmneski: mida pikem on linnu rännutee, seda heledam on tõenäoliselt ta sulestik. Lühimaaränduritel on tumedamad suled kui pikamaaränduritel.

Pärast kohvipausi arutasime, milliste lindudega keegi viimasel nädalal kohtunud on ja meenutasime, millist linnulaulu keegi tunneb.

Edasi jagasime laiali loodusajakirjad ja kõik said teistele tutvustada üht artiklit loodusajakirjast. Juttu tuli uutest loomaliikidest, kütmise otstarbekusest ja nõuetest küttekolletele, seeneteest, looduskaitsest, radaritest jne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.